רק שלא תשתנה לעולם - מיינדפולנס | Mindfulness | קורסים מיינדפולנס | קורס מיינדפולנס | אנה נווה לדרמן
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
מיינדפולנס אנה נווה לדרמן
מיינדפולנס - אנה נווה לדרמן
hands-1222866_1920

רק שלא תשתנה לעולם

(סיפור אמיתי לחלוטין בטשטוש פרטים מזהים ובשם בדוי)

מכירים את הברכה הזו? או לחילופים ה"מחמאה"-ממש לא השתנית.
השאיפה הזו לקביעות, ליציבות, האחיזה במה שיש והפחד לאבד אותו . וכמובן שזה בא בחבילה של שנאה/כעס/דחייה ממה שלא מוצא חן בעינינו ורוצים שילך ומיד , מפחדים שיישאר לתמיד.
סיגל הגיעה אלי כי הבינה שהיא בגלגל ענק אינסופי של חיפוש אחר המושלמות.בטלפון שמעתי קול נחוש, עוצמתי, המון בטחון עצמי. מנהלת עסקים משפחתיים בינלאומיים ומייעצת לחברות משפחתיות אחרות בנושא פיתוח עיסקי.
כשפתחתי את הדלת נכנסה אישה שחצתה את ה 50, מטופחת להפליא, מאופרת באופן מושלם, השער מתוח לאחרו בקפידה, רזה ולבושה כאילו ברגע הבא תהלך על מסלול הדוגמנות.
מיד כשהתיישבה הדמעות פשוט זלגו מעצמן. " אני עייפה. אני פשוט כל כך עייפה.שום דבר לא מספיק טוב. מבחוץ כולם בטוחים שאני התגלמות האושר. אמא נהדרת, סבתא מושלמת, המשפחתיות חמה וטובה, אני תמיד חייכנית, בולעת את החיים….מצליחה ומוקפת חברים טובים. אבל מבפנים..אין לי יותר כוח להחזיק"
מה את מחזיקה? אני שואלת.
מהו הדבר שאם לא תחזיקי תצטרכי להיפגש איתו?
אחרי רגעי שתיקה ארוכים בה עצמה עיניים והקשיבה עמוק פנימה אמרה:
" אם אפסיק להחזיק אצטרך להודות שקשה לי. הכל קשה לי. קשה לי עם זה שאני מזדקנת. כבר עשיתי אפילו ניתוחים כמו ניתוח הרמת עפעפיים. מרימה משקולות לחיזוק הזרועות,הזרקתי כל דבר שאפשר בכל קמט. כל החיים אני בדיאטה וסופרת כל קלוריה שנכנסת לפי. וזה לא עובד!!!
ואני מחזיקה בקרירה.מחזיקה  להיות הכי מצליחה בעסקים, להיות הכי הכי עם החברים, הכי מארחת והכי אמא מדליקה והכי בת זוג מופלאה (כבר 25 שנים) ועכשיו…גם הכי סבתא. וזה לא עובד!!! אין לי יותר כוח לכל זה.
ואני כל כך מפחדת שאם ארפה- הכל יקרוס"
בלב מלא חמלה אני שואלת אותה " מה זה ה"הכל " שיקרוס ומה זה אומר שהכל יקרוס?"
היא מיישרת אלי מבט ואומרת בבכי עצום: " אני לא אהיה אותו דבר.. תמיד כולם אומרים לי שרק לא אשתנה. ואני עובדת בזה…בלא להשתנות. אחרת לא יאהבו אותי יותר".
והיא ממשיכה " אני עושה הכל כדי לא להשתנות.ואני גם עושה הכל כדי להוכיח לכולם וקודם כל לעצמי שאני נהנית מהחיים: בילויים, חו"ל יותר ויותר אקזוטי, טיולים, חבר'ה….ארוחות . הכל!!! הכל כדי לא להיות עם הפחד הגדול הזה שאשתנה. בעצם …עם הידיעה שלא יעזור כלום. אני משתנה"
נגיד שאני פייה-מה היית מבקשת ממני ברגע הזה, אני שואלת.והיא אומרת:
"להיות מי שאני. לשחרר את הפנים שלי מכל הרעלים שהזרקתי כדי לטשטש את זה שמשתנה, להרשות לעצמי גם לסרב לבילויים ולהיות פשוט בשקט בבית, לסרב לפעמים לילדים שלי, להבריז בעבודה, לטעות!!!! להודות שטעיתי!!! לא להיות מספר 1 בכלום. פשוט לחיות בשקט".
סיגל אהובה. אני לא פיה. את היא הפיה. את יכולה לעשות את הקסם הזה בחייך.
סיגל לא לבד במסע הזה. בפחד הגדול, בעשיית היתר כדי לטשטש את עובדת החיים של ההשתנות, של הזקנה של חוסר המושלמות. סיגל לא היחידה שמשקיעה את עצמה בבריחה מרגשותיה. כל אחד בוחר בערוץ אחר: אכילת יתר או להפך-ספירת קלוריות קפדנית, התמכרויות:לספורט, לבילויים, עישון, אלכוהול, עבודה, הצלחה, להיות תמיד עם אנשים, לנהשקיע אלפי שקלים באשליה של העלמת סימני הגיל, אלפםי אפלים של ₪ לאשליית הניו אייג'-קרמים, כמוסות ומה עוד? העיקר לא להיפגש עם :
• רגשות לא נעימים כמו פחד, תסכול, בדידות, כאב
• חווית ההשתנות המביאה איתה קמטים, שינוים פיזיים בגוף ושינויים מנטליים בנפש.

למעשה הסבל נעוץ בשני כוונים שהם למעשה אותו דבר האחיזה במה שנתפס כנעים , הרדיפה אחרי העונג הרגעי המיידי כאילו הוא יכול לשאר לעולם.:
הפחד משינוי הרצון שמה/מי שנראה לנו נעים, יפה וטוב עכשיו יישאר לתמיד והתשוקה לקבל ממנו עוד ועוד
הפחד מחוסר שינוי-הרצון שמה שלא נראה לנו נעים, יפה וטוב ילך ומייד והפחד שהוא יישאר

ההתמכרות לסגידה לנעורים המבטאת את הפחד מהשינוי שהוא חלק מטבע העולם היא דוגמא מצויינת בטומנת בחובה מיליוני דולרים ליצרני באשליות וסבל עצום למי שנתפס ברשת האשליה הזו.
האם אפשר לא להשתנות? האם בכלל זו משאלה ראויה. כמה דברים היו טובים בעינינו בעבר והיום הם ממש לא? ולהפך?
כמה אנשים הכי אהבנו פעם והיום ממש לא.

אז מה היה עם סיגל?
לאט לאט סיגל העזה, בצעדים קטנים, להסיר את המסיכה ולהיות מי שהיא. לבטא חולשה, לבטא נזקקות, לצאת מהבית בלי איפור מושלם ואפיחו מדי פעם לאכול מהאסורים האלה…. הפסיקה להזריק את הרעלים לעור ופתאום-התחילה-לצחוק יותר, לחבק יותר, לנוח ולישון יותר טוב. הרשתה לכל מי שהיא לצאת . את ספירת הקלוריות האימתנית והשקילה היומיומית החליפה בתזונה בריאה ובמתן אמון בגוף שלה.

הפלא ופלא- לא זו בלבד שלא הפסיקו לאהוב אותה. להפך!!! אהבו אותה יותר. היא אהבה את עצמה יותר, יכולה כעת להתפנות לתשומת לב לסביבתה והסביבה השיבה לי שבעתיים בהערכה ובאהבה. כי קשה מאד לאהוב מסיכה.

חמישה טיפים קטנים שעבדו בשביל סיגל ויעבדו בשבילך:
1. כל פעם שהעורב השחור והביקורתי משמיע קולו על משהו לא בסדר- להתמקד במה שכן בסדר.. אם העורב אומר :" וואוו…איך השמנת…" לענות לו :" אני בריאה וזה ממש לא מובן מאליו". או כל דבר אחר
2. לנהל יומן הוקרות. יש אפליקציה הנקראת : gratitude journal. תורידו אותה. וכל יום, כל היום תוכלו לכתבו שם הוקרות. החל מעצם העובדה שהתעוררת בבוקר, דרך הפלא של המים הזורמים בברז וכו.
3. כל יום , לפחות פעם אחת ביום לשים מישהו אחר בקדימות אליך. בשיחה-לתת לאחר להיות "צודק". בכביש-בכיכר-לאפשר למי שמנסה להצטרף מהצד לבוא לפניך, בתור כלשהו-לזוז הצידה ולתת לאחרים לעקוף אותך. להיות פרייאר לפחות פעם ביום וליהנות מזה!!! אין כמו זה כדי להוריד את החשיבות העצמית היתרה שנעוצה בבסיס הפחד להשתנות.
4. לעשות רשימה של עוצמות פנימיות וכל יום לשים אחת מהם במרכז ולנהל את היום דרך הפילטר של העוצמה הזו. למשל-יצירתיות-כל היום להיות ביצירתיות. חיזוק העוצמות הפנימיות מאפשר בנית עוגן פנימי שאינו מותנה בהישגים , במראה, בהכרות מבחוץ וכו.
5. חייכו!!! גם כשלא ממש מתחשק ואולי עוד יותר כשממש לא מתחשק.

סיכום:
כולנו יודעים שהכל משתנה . עונות השנה חולפות. מערכות יחסים מתחלפות. הגוף מזדקן אנשים מתים ותינוקות נולדים. השמש שוקעת והחושך מגיע ואח,כ שוב אור. מחשבות באות והולכות ואיתם הרגשות, מה שפעם היה מאג חשוב היום הוא בכלל לא ולהפך.
ובכל זאת-אנחנו נאבקים בזה בכל כוחנו . מה שנתפס כטוב רוצים שישאר לתמיד וסובלים כשזה לא כך, משתוקקים למה שנדמה לנו כטוב וכשהוא מגיע- הרבה פעמים רוצים שהוא ילך הוא סובלים מהפחד שמא ילך.
כמה פעמים התאהבת והיית בוודאות שהנה..הגיע האושר המושלם? ואז באה האכזבה. כי כשמייחסים למשהו תכונות מוגזמות של טוב אנחנו מזמנים לעצמנו סבל.
כן…מוטב להיות צעירים , בריאים, עשירים, אוהבים ונאהבים, מצליחים ויפים לנצח. אלא שזה לא יקרה לעולם.
זו עובדת החיים שככל שנכיר בה כך נוכל להיות יותר מאושרים מבפנים. אושר שלא מתונה בקמטים, בלהיות צודקת, באישורים מבחוץ וללא הצורך לטשטש את הרגשות הלא נעימים המתעוררים כתוצאה מההתכתשות עם המציאות המשתנה כל הזמן . אושר הנובע מהיכולת המתפתחת להיות עם הדברים כפי שהם. ואז…אפשר לפתוח את הלב ולהתחיל ליהנות מהחיים. זה מה שקרה לסיגל.

 

אפשר לפתור את האניגמה של חוסר האיזון בתחומי החיים השונים ולהיגמל לא רק מהסימפטומים אלא גם מהסיבות.

אני מזמינה אותך לתהליך מרתק וחוויתי המשלב מודעות , תזונה ואיזון רגשי

ליצור עימי קשר , לשיחה לא מחייבת, אשר בה נבחן יחד את מטרותייך ונבנה לך תכנית אישית  לחיים בריאים ומאוזנים.

אנה נווה-לדרמן,  ( MCIL)מאמנת בכירה- אימון רב תחומי לבריאות ואיכות חיים

איזון פנימי ורגשי, אורח חיים בריא, ייעוץ תזונה למשקל תקין, סדנאות מדיטציה.

מומחית להפחתת חרדות ומתח, אכילה רגשית וירידה במשקל.

טרילותרפיה-אימון אישי-תזונה אינטגרטיבית-עוצמת הרכות-מעגלי הקשבה -סדנאות צחוק

052-3222803    corakut@gmail.com   www.coaching4health.co.il  וב- פייסבוק

 

 

 

אהבתם? שתפו את הפוסט:
WhatsApp
Facebook
LinkedIn
Print

לפרטים נוספים
חייגו עכשיו:

או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

אולי יעניין אותך לקרוא גם על:

אנה נווה לדרמן

טרילותרפיה-הכל בסדר!!!

אחד הכלים שאנחנו מלמדים אנשים שמצטרפים למסע הטרילותרפי הוא לאמץ אמונה ותבנית מחשבתית  ש"הכל בסדר!!" כמובן שמיד הראש מזדעק ומתנגד…הרי ידוע שלא הכל בסדר….ולעתים-התחושה היא

קרא עוד »
ברוכים הבאים
אני שמחה שקפצתם לבקר באתר שלי!
אי הוודאות של המציאות שמשתנה לנו,
מביאה איתה סטרס ותחשות מעיקות.
המיינדפולנס עבורי היא שליחות ודרך חיים ובמיוחד בימים אלו, של תקופת הקורונה, אני כאן לעזור. בשיחות ועידה בזום, או בכל אפליקציה אחרת.
 
דילוג לתוכן