תרפיה מבוססת מיינדפולנס לישראלים בחו"ל - מיינדפולנס | Mindfulness | קורסים מיינדפולנס | קורס מיינדפולנס | אנה נווה לדרמן
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
מיינדפולנס אנה נווה לדרמן
מיינדפולנס - אנה נווה לדרמן

תרפיה מבוססת מיידפולנס
לישראלים בחו"ל

דף הבית » מיינדפולנס לכולם-טיפול, סדנאות, הרצאות » תרפיה מבוססת מיינדפולנס לישראלים בחו"ל

מיינדפולנס- ישראלים בחו"ל וברילוקיישן

קישורים מהירים למה שמעניין אותך

להרגיש קרוב ובבית כשגרים רחוק ובחו"ל

בין אם אתם גרים כבר הרבה שנים בחו"ל ובין אם אתם ברילוקיישן לתקופה מוגבלת – התמודדתם עם הרבה קשיים – תחושת זרות, תרבות שונה, שפה אחרת . רחוק מהחברים, מהמשפחה, גם אם שמחתם לעזוב את הארץ ובסך הכל טוב לכם במקום החדש- יש משהו שצרוב בהרגשת הבית שמתחברת לשפת האם עברית.

גם אני הייתי ברילוקיישן

אני יודעת היטב כי גם אני חייתי ברילוקיישן בניו יורק אליה עברנו עם שני ילדים מהקיבוץ ואני יודעת מה עבר עלינו ועל חברינו בשליחות והישראלים שחיים בחו"ל כבר הרבה שנים.
אחרי השנה הראשונה עם קשיי ההסתגלות החיים היו בסך הכל בסדר. והיה אפילו כיף.
אבל ההתמודדויות לא הפסיקו ולמרות שהיינו מוקפים בחברים חדשים- הגעגוע לחברים מהבית ,
למשפחה, לחוף הים, לחוויות היומיומיות שיוצרות תחושת בית ושינוי מהותי ביחסים הזוגיים .
וכשרציתי עזרה וטיפול- "ראיינתי " כמה מטפלים מקומיים ויצאתי בתחושת זרות שלא לומר המאמץ שהייתי צריכה להשקיע כדי להסביר מה אני מרגישה באמת בעומק של הלב. ואז התקשרתי למטפל בארץ ושילמתי מלא כסף על שיחות טלפון כי עדיין לא היתה הטכנולוגיה של היום שמאפשרת להרגיש קרוב גם כשגרים רחוק.

מדיטצית מיינדפולנס

הקשיים ברילוקיישן

ברילוקיישן מתמודדים לא פעם עם משברים ברמה האישית , ויתור של אחד מבני הזוג על קרירה, קשיי הסתגלות של הילדים , בנייה של חוג חברים חדש ועדיין.. אין תחליף לחברים הטובים מהגן, מהשכונה ומהצבא. גם הזוגיות עוברת עדכון עם היציאה מהסביבה הרגילה והשינוי העצום. לפעמים ממצב של עצמאות גדולה יש תלות בבני הזוג, לפעמים המשבר האישי והמתח מוצאים פתח מילוט דוקא עם בני הזוג כי הם האנשים הכי קרובים ואין את החברים והחברות בהשג יד מיידי איתם אפשר להתאוורר ולחזור הביתה רגועים. לפעמים עזבתם הורים מבוגרים ואולי גם במצב בריאות לא כל כך טוב וגם זה מוסיף מורכבות. בקיצור…זה לא רק כיף וזוהר כפי שנראה מכאן. בצד החוויות החדשות, אולי גם נוחות ורמת חיים יותר גבוהה- יש הרבה קשיים ברמה הפרקטית והרגשית.

יכול להיות שאתם אפילו מוקפים אנשים נפלאים ויש חברים חדשים ובכל זאת- מרגישים לבד. ובפנים צומחת מועקה. שלפעמים לאו דווקא קשורה למגורים בחו"ל אבל כנראה מועצמת בגללם. כלפי חוץ– התפקוד בסדר גמור אבל מבפנים- תחושת תקיעות ולפעמים אפילו קריסה.   
זה לא חייב להיות ככה, למרות שאולי  קשה לכם לדמיין שזה יכול להיות אחרת.  כשהמתח גובר , חיכוכים בבית, תסכול, תחושת תקיעות ואולי אפילו חרדה ודכאון תחושת הבדידות סוגרת עליכם- יש לכם אפשרות לקבל עזרה וליצור שיפור משמעותי באיכות החיים שלכם. ואין כמו מיינדפולנס ותרגול מיינדפולנס mindfulness   ובטח שמיינדפולנס בעברית כדי להרגי שהקלה, בהירות, רוגע ויציבות פנימית. כי יום שעובר לא חוזר ותרגול מיינדפולנס בעברית יחבר אתכם לתחושה של הנוכחות בהווה במקום למשכן את החיים עכשיו בגלל אחיזה בעבר או השתוקקות לאיזשהו עתיד. לפעמים אפילו אי אפשר לשתף את הקרובים בארץ שנדמה להם שאם עברתם לחו"ל החיים שלכם מושלמים וזה בדיוק המקום שבו אפשר לקבל עזרה ממני – בשפה העברית, שפת הלב שלך,  כך שיהיה לך קל לבטא רגשות ולא יהיה צורך להסביר מושגים תרבותיים , חברתיים ומנטליים.

מה זו השפה של הלב?

כי כשזה מגיע לצורך לדבר בשפה של הלב והנפש, גם אם אתם שולטים במאה אחוז בשפה המקומית- השפה של הלב היא עברית. ומיינדפולנס בעברית פוגש את הלב שלכם בטבעיות יותר מ mindfulness  בכל שפה אחרת שפת אם היא השפה היחידה שיכולה להיות מרחב בטוח ופתוח לביטוי רגשי. אפילו מוכח שביטוי רגשי בשפת האם מפעיל אזורים במוח הקשורים באינטילגנציה רגשית וביכולת להפעיל את מערכת ההרגעה.

מה יתרונות תהליך תרפיה או קורס מיינדפולנס און ליין ?

גשר על קשיי שפה ותרבות. שפה משותפת והכרות עם התרבות והמנטליות הם בעלי ערך עצום לתהליך עמוק ומשמעותי. יש ערך עצום ליכולת להשתמש בביטויים ,להזכיר חוויות מעצבות מהעבר ,שימוש בסלנג ולדעת שמי שמולך מבין כי אנחנו שנינו מאותו הכפר.
לא חשוב גם שליטה יש לכם בשפה הזרה המקומית- עדיין תהליך של התבוננות פנימית ולימוד מיינדפולנס mindfulness ידרוש מכם הרבה אנרגיה כדי למצוא את הביטויים הרגשיים המדוייקים בעוד שבעברית יש כמו צריבה פנימית של השפה בה החוויות שלכם עוצבו.

נטרול המגבלה הגאוגרפית– אפשר לקיים את הפגישה בבית בלי לשנות הרבה בסדר היום ובלי להעמיס על הלו"ז.
חסכון בזמן ובכסף – לא צריך לנסוע, לשלם לבייביסיטר, חנייה.
נוחות ביתית – נשארים בסביבה המוכרת של הבית עם כוס התה שלך.

מה זה מיינדפולנס

מה פירוש מיינדפולנס או מה זה תרגול מיינדפולנס mindfulness ?

גישת המיינדפולנס mindfulness   היא דרך לפיתוח תשומת, או מודעות קשובה  או קשיבות בעברית למה שקורה ברגע ההווה ללא שיפוטיות. יש אלפי מחקרים המוכיחים את היעילות של הדרך הזו ברמה של שינוי מוחי ותודעתי. מיינדפולנס זהו בעצם שינוי נפשי באמצעות תרגול מוחי.
חלק מתרגול מיינדפולנס הוא מיינדפולנס לנשימה-מדיטציה של תשומת לב לנשימה.

הקורס המערבי המוביל היום בעולם לתרגול מיינדפולנס הוא    MBSR – mindfulness based stress reduction זהו קורס בפיתח מדען אמריקאי בשם ג'ון קבט זין John Kabat Zinn  שזכה לתוא אבי המיינדפולנס המערבי ויש לי זכות להיות מורה מוכרת ל MBSR כמו גם בוגרת הכשרה של פסיכותרפיה מבוססת מיינדפולנס

מוכח שלימוד ותרגול מיינדפולנס מסייעים להפחית חרדה, דכאון, מצבי רוח, כעסים, קרבנות , בעיות שינה ומאפשרים לחיות ברוגע, יציבות, ויסות רגשי ויכולת קבלה וחמלה לעצמנו ולאחרים.
חלק מלימוד מיינדפולנס כולל גם מדיטציית מיינדפולנס שהיא בעצם מיינדפולנס, תשומת לב, לנשימה כעוגן לתשומת הלב כאן ועכשיו.

איך אפשר לקבל טיפול מבוסס מיינדפולנס , אימון אישי, בפגישות אישיות און ליין- לישראלים שגרים בחו"ל ורילוקיישן

mindfulness based therapy, coaching, trilotherapy.
מפגשים און ליין (סקייפ/גוגל הנגאאוט/זום/מסנגר) נמצא יעיל בדיוק כמו מפגשים אישיים פנים מול פנים בקליניקה. מהרבה שנות נסיון אני גם יודעת שאפשר לעבור תהליך מובסס מיינדפולנס – בלווי אישי או בקורס הדיגיטלי ולהפיק את מלוא התועלת.
התהליך לא שונה מתהליך פנים מול פנים- נעשה שימוש במצלמת וידאו וכך נוצר קשר וקרבה.

באיזה נושאים אפשר לעבור תהליך אישי ? ( אימון coaching , טרילותרפיה או תרפיה מבוססת מיינדפולנס mindfulness )

( אימון coaching , טרילותרפיה או תרפיה מבוססת מיינדפולנס  mindfulness )

 • עיבוד ארועים וחוויות מהיום יום שיוצרים מועקה ותקיעות
 • עיסוק בלופים בעבר ודאגות  מהעתיד בעוד שמיינדפולנס מכוון אותנו לכאן ועכשיו. 
 • הקלה בחוויות של בדידות .
 • התמודדות עם תסכול מקצועי ומתחים נוספים המצטברים ופוגעים באכות החיים שלך
 • רצון לשחרר דפוס התנהגותי או מחשבתי, רגש שלילי שחוזר.
 • קונפליקטים ומתח ביחסים.  
 • חרדות קלות ועיסוק יתר בדאגות בקשר לעתיד. 

תכל'ס- מה תהליך העבודה SETTING ?

מסתבר שהאפקטיביות של תהליך און ליין זהה לתהליך פנים מול פנים אם מתקיימים הכללים ויש מחויבות ונוכחות מלאה.
היכולת לחוות אכפתיות, אמפטיה, קשב מוחלט וגם "כימיה" וחיבור בינינו – כל אלה עובדים מצויין גם און ליין דרך המסך.

 • הפגישות הן פעם בשבוע בתכנית ראשונית של 12 מפגשים שניתן להאריך במידת הרצון והצורך.
 • משך הפגישה – 50 דקות עם גלישה אפשרית עד שעה.
 • המחויבות זהה לזו שבתהליך פנים מול פנים –
 • יש צורך להצטייד במצלמת וידאו ומיקרופון ולהוריד תוכנה איתה נסכים לעבוד ביחד.
 • מתארגנים לקראת הפגישה – לבוש הולם, חדר שקט ללא הפרעה (רצוי לא בחדר השינה) ,  הטלפונים מנותקים , להכין שתיה ואולי גם טישו.
 • מתכוננים לנוכחות מלאה בפגישה שזה אומר גם לסגור את כל החלונות האחרים במחשב כך שלא יהיה פיתוי להציץ בווטסאפ או בפייסבוק ….כן. ככה זה.
 • ניתן לפנות אלי במייל בין המפגשים במידת הצורך וכמובן בלי להפוך את זה להרגל מוגזם.
 • אני מתחייבת לשמירה על סודיות מוחלטת ולא תהיה הקלטה של השיחה
 • התשלום מתבצע דרך bit   או און ליין דרך קישור לתשלום און ליין בכרטיס בינלאומי .

לפרטים נוספים
חייגו עכשיו:

או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

ברוכים הבאים
אני שמחה שקפצתם לבקר באתר שלי!
אי הוודאות של המציאות שמשתנה לנו,
מביאה איתה סטרס ותחשות מעיקות.
המיינדפולנס עבורי היא שליחות ודרך חיים ובמיוחד בימים אלו, של תקופת הקורונה, אני כאן לעזור. בשיחות ועידה בזום, או בכל אפליקציה אחרת.
 
דילוג לתוכן