טיפול בטרילותרפיה - מיינדפולנס | Mindfulness | קורסים מיינדפולנס | קורס מיינדפולנס | אנה נווה לדרמן
Search
Close this search box.
מיינדפולנס אנה נווה לדרמן
מיינדפולנס - אנה נווה לדרמן

טיפול בטרילותרפיה

טיפול בגישת טרילותרפיה
זו גישה שפותחה על ידי זן מסטר ניסים אמון

קישורים מהירים למה שמעניין אותך

טרילותרפיה זו שיטת טיפול חדשנית למודעות עצמית והתפתחות אישית המשלבת תורות נפש ממזרח ומערב. השיטה פותחה על ידי זן מסטר ניסים אמון ומשלבת רעיונות מפסיכולוגיה בודהיסטית (זן בודהיזם) ופסיכולוגיה מערבית ביחד עם מדיטציה. לימודי טרילותרפיה שלי היו ישירות מזן מסטר מניסים אמון. בהתחלה באופן אישי ואחר כך משנפתח קורס טרילותרפיה הראשון בארץ השתלבתי בצוות כמסיעת.

מה זה גישת הטרילותרפיה או טיפול בטרילותרפיה? ​

באופן כללי נקודת המוצא בטרילותרפיה היא שבכל אחד מאיתנו יש לפחות 3 חלקים שונים לחלוטין זה מזה : הראש, הרגש והאמצע. המטרה היא לאזן בין הראש והרגש ואז להעיר את האמצע, החלק שיכול לנהל את החיים ממקום רגוע, צלול ומתוך נוכחות מלאה.

דרך החיים המתורגלת בטרילותרפיה מאפשרת לנו לשמור על איזון והרמוניה בחיי היום-יום ולשמור על בריאותנו הנפשית והגופנית. התשובה לשאלה מה זה טרילותרפיה , בדומה לשאלה מה זה מיינדפולנס, מקבלת מענה בעיקר דרך החוויה וההתנסות בטיפול בטרילותרפיה. אחרי ההתנסות יודעים להגיד מה זה טרילותרפיה וכמה זה עוזר להתמודדות עם קשיים ומשברים , טרילותרפיה משלבת הבנה של מבנה הנפש בדרך מאד ייחודית כך שהיחסים הפנימיים הנוצרים אחרי תהליך אישי בטרילותרפיה הם מאוזנים ואפשר לחיות בהנאה, בנעימות ואפילו בתחושת אושר גם כשהחיים לא תמיד מפנקים.
בטרילותרפיה ניצור, בדרך של שיחה, כלים חדשים לתקשורת בין הראש לרגש ובעיקר – נעיר את ה"אמצע" המאפשר לחיות איזון וברוגע ומתוך בהירות ברגע הזה.

רקע ורציונל לטיפול בטרילותרפיה​

הבסיס לכל התהליך בטרילותרפיה הוא ההבנה שמקור אי הנוחות שלנו הוא פנימי ולא חיצוני. בתהליך של טיפול טרילותרפיה מגלים כי הגישה שלנו למציאות מפוצלת בין החלק ההגיוני שבנו לבין החלק הרגשי.
נוצר פער ומתח בין מה שצריך לבין מה שבאמת רוצים ומה שמתאים ונכון בהקשר לנסיבות ולמה שקורה במציאות. אנחנו נולדים מאוזנים אך עם השנים וההשפעות מהבית ומהסביבה נותר חוסר איזון ואחד משני החלקים משתלט. בעוד שה"אמצע"- החלק המאוזן, היציב שפועל בשלווה ובלי לחץ ומתח נפשי- החלק הזה – נבלע ונעלם.
בטיפול טרילותרפיה מאזנים בין כל החלקים ונוצרת שלווה ורווחה פנימית.

איך טיפול טרילותרפיה עובד?

טרילותרפיה זו דרך הוליסטית ושיטת טיפול בה מבחינים בשלושה חלקים בנפש האדם, החלק החושב (ראש), החלק המרגיש (רגש) והאמצע שהוא בעל הבית.
הסכסוך הפנימי בין החלקים הללו הוא זה היוצר את הסבל. תהליך אישי בטרילותרפיה חושף את היחסים הפנימיים האלה ונותר איזון פנימי ושקט נפשי.
השיחה הטרילותרפית בוחנות את מערכות היחסים בין שלושת החלקים ועוזרת להם להגיע להשלמה בדרך נעימה ויישומית. נחזיר אותך, בעל הבית, להיות המבוגר האחראי המנהיג את חייך בשקט, בידיעה פנימית ובאווירה נעימה וכך תגיע למימוש הפוטנציאל, לחופש ולהנאה מהחיים.
בשיטת הטיפול טרילותרפיה מבחינים בשלושת החלקים האלה: הראש, הרגש ובאמצע שהוא ההורה, המבוגר האחראי או בעל הבית. אני, אנה נווה לדרמן, מוסיפה גם את הגוף, לתהליך הטרילותרפי המתרחש ב 3 שלבים:
הכרות בדרך מיוחדת עם כל אחד מהחלקים (בהשראת שיטת הגשטאלט)
חקר מעמיק ביחסים בין החלקים
איזון והתרת פרדיגמות (אמונות יסוד) מעכבות
וחוזה חדש להמשך החיים באיזון נפשי וגופני ותחושת חופש פנימי.

לאחר 3 השלבים האלה עוברים לשיחה עם ה"אמצע"- שמתחזק על ידי מדיטציה .
תרגול מדיטציה הוא הדרך המומלצת ביותר לחיזוק ה"אמצע"- תחושה של לחזור הביתה ולנהל את החיים ממקום רגוע, להפחית מתח ולהפתח לעולם באהבה. ה"אמצע" מאפשר תחושת יציבות, חכמה פנימית עמוקה וחיבור לרגע הזה.
בתוכך קיים מרכז חזק, מצפן פנימי. שכחת אותו. אעזור לך להיזכר בו מחדש.
הטרילותרפיה הופכת להיות דרך התבוננות חדשה המיושמת בחיי היום יום במערכות יחסים וזוגיות, טיפול במחלות ובמגוון רחב של נושאים בכל מצבי חיינו. התקשורת הופכת להיות פשוטה, בהירה, את מקום הפחד תופסת האחריות, יש שקט ובהירות המאפשרים לבנות תכנית פעולה, ליישם אותה ולמעשה להגשים מטרות ולהיות מי שאנחנו רוצים להיות בשלווה וללא מאמץ.
התהליך הוא עמוק, קצר מועד ומבטיח תוצאות מהירות. הבהירות הנוצרת בתחום האישי, המקצועי, ואף בארגונים ובמערכות יחסים מאפשרת לחיות באיזון פנימי.
תהליך טרילותרפיה משלב גם מדיטציה, לפעמים ריברסינג, ומפגשים עם תוכן מיוחד.

אז - למה זה טוב טרילותרפיה ?

באופן כללי- תהליך טרילותרפי מאפשר לרדת בסולם הסבל ולעלות בסולם האושר, 

לחזור למצב הטבעי של בריאות ושקט פנימי.

איפה היו לימודי טרילותרפיה שלי?

את לימודי טרילותרפיה התחלתי בשנת 2008 בפארוס- המקום שבו ניסים אמון הנחה סדנאות וזכיתי ללמוד ממנו אישית , אחר כך כשניסים אמון חזר לארץ הייתי מתרגלת בקורסים הראשונים שלו ובצוות שלו בשנים הראשונות  והפכתי לחלק מהמרכז לטרילותרפיה עד שלימודי טרילותרפיה הפכו להיות מוכרים ברבים.

ניסים אמון , מתרגם "ספר הטאו" , חי שנים רבות כנזיר זן במזרח. לאחר שחזר החליט למצוא דרך להגיש את חכמת המזרח לישראלים בדרך שהיא בגובה העיניים וכך פיתח את גישת הטרילותרפיה. ניסים אמון כתב כמה ספרים ביניהם : חכמת המזרח, סוד האושר הפנימי, חידת הלוטוס, כשמשה פגש את בודהא ועוד.

תהליך טרילותרפיה איתי...​

תהליך הטיפול בטרילותרפיה משולב בתהליך התרפיה מבוססת מיינדפולנס
מדובר בסדרה של כ 12 מפגשים אצלי בקליניקה במרכז הארץ באווירה נינוחה ונעימה.
לישראלים שגרים בחו"ל או ברילוקיישן אפשר לעבור את התהליך בזום או מערכת און ליין אחרת.
חוץ מהתהליך האישי ניתן להזמין סדנאות טרילותרפיה.

לפרטים נוספים
חייגו עכשיו:

או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

ברוכים הבאים
אני שמחה שקפצתם לבקר באתר שלי!
אי הוודאות של המציאות שמשתנה לנו,
מביאה איתה סטרס ותחשות מעיקות.
המיינדפולנס עבורי היא שליחות ודרך חיים ובמיוחד בימים אלו, של תקופת הקורונה, אני כאן לעזור. בשיחות ועידה בזום, או בכל אפליקציה אחרת.
 
דילוג לתוכן