מדוע כל בית ספר צריך ללמד חמלה - מיינדפולנס | Mindfulness | קורסים מיינדפולנס | קורס מיינדפולנס | אנה נווה לדרמן
מיינדפולנס אנה נווה לדרמן
מיינדפולנס - אנה נווה לדרמן
מאמרים מיינדפולנס (3)

מדוע כל בית ספר צריך ללמד חמלה

חמלה היא כבר לא תכונת אופי שרק מנהיגי התאגיד שלנו צריכים ללמודחברה אחת, EVERFI EdComs, עובדת עם עסקים כדי להטמיע לימודי חמלה בבתי ספר.

מנכ"ל סיסקו מערכות לשעבר, ג'ון צ'יימברס, יצר נוהל האומר שאם מישהו מבין 80,000 העובדים שלו יסבול מאובדן של קרוב משפחה, יספרו לו על כך תוך 48 שעות.

לאחר מכן הוא העדיף לשלוח להם פתק בכתב יד המביע את תנחומיו.

צ'יימברס הקדים אולי את זמנו . כיום חמלה היא איכות מבוקשת ומוערכת מאוד בקרב מנהיגי ימינו.

מחקרים מאוניברסיטת סטנפורד, בין היתר, מראים כי מעשי חמלה – מלבד ערכם האתי – מעוררים נאמנות, מחויבות ואף חדשנות במקום העבודה.

ד"ר רוני ברגר, פסיכולוג קליני בכיר באוניברסיטת תל אביב והמרכז לחינוך קשוב, אומר כי תרגול חמלה מעבה ומשפר אזורים בקליפת המוח ומשפר את הקישוריות ההמיספרית.  במילים אחרות, זה משפר את היכולות הקוגניטיביות שלנו ואת היצירתיות שלנו.

"כשמנהיג מגלה חמלה, זה מדבק ביותר", אומר רסמוס הוגארד, מנכ"ל חברת פיתוח המנהיגות העולמית – "פרויקט הפוטנציאל"

מחקרו של Hougaard    שנערך בקרב 35,000 מנהלים ברחבי העולם, העלה כי  אנשים  ובעיקר דור המילניום רוצים מנהיג שהם מרגישים "מחוברים אליו" ולדעתם דואג להם  "זה יכול לבוא רק מאדם חומל" אומר הוגאר

 "החמלה הפכה להיות תכונה מנהיגותית רצויה שתיראה בקרוב כחיונית."

החשיבות הגוברת של חמלה הביאה את המומחים לחקירה מדוע אנו מגבילים הוראת איכות כה חשובה לקורסי מנהיגות עסקית.  מדוע זה לא משהו שאנו מלמדים ילדים צעירים בבית הספר?

ג'ף ויינר, יו"ר ההנהלה של לינקדאין, תהה את אותו הדבר. 

וויינר החליט להפוך את הרעיון שלו למציאות ובשנה שעברה הוא שיתף פעולה עם פלטפורמת הטכנולוגיה החינוכית העולמית EVERFI להשקת קורס המלמד חמלה ילדים בני 7 עד 11.

הקורס, פרויקט החמלה , זכה כבר להצלחה אדירה בארה"ב, שם הגיע ל -20% מכל בתי הספר היסודיים והוא הקורס החינמי והמקיף היחיד מסוגו. ילדים בקורס לומדים לתרגל חמלה באמצעות תרחישים אמיתיים, משחק תפקידים, חשיבה ביקורתית ופתרון בעיות.

"בהתחשב במצב העולם כיום", אומר ויינר, "וכמה קיטוב מתרחש בזמן שאנחנו באמת צריכים להתכנס בכדי לפתור כמה מהבעיות המאתגרות בעולם, אני לא בטוח שאני יכול לחשוב של דבר חשוב יותר מללמד חמלה על ילדינו. "

הקורס הותאם זה עתה לשוק הבריטי על ידי חברתEVERFI    בבריטניה. 

החברה מעניקה לעסקים את האפשרות לתת חסות לקורס כדי שיהיה אפשר ללמד אותם בחינם לבתי ספר ברחבי בריטניה.

"חמלה אינה רק איכות למנהיגים עסקיים, היא קריטית יותר ויותר להצלחת ילדינו ולרווחתם הכללית", אומר טום דוידסון, מנכ"ל ומייסד EVERFI. "מתן חסות לקורס כמו פרויקט החמלה הוא דרך מכרעת להשקיע בעתיד של ילדינו."

Hougaard,  המתגורר בדנמרק, אומר שילדיו למדו דברים במתמטיקה שלהם ובשיעורי דנית שהם לעולם לא יצטרכו. "אבל מעולם לא לימדו אותם חמלה וזה משהו שהם יכולים להרוויח ממנו בכל יום ויום," הוא אומר. 

“חמלה הולכת להיות דבר גדול בבתי הספר בשנים הקרובות, במיוחד בתקופות אלה של טלטלה עולמית. העולם זועק על זה. ככל שמלמדים אותו בבתי הספר שלנו טוב יותר

תרגום חופשי : אנה נווה לדרמן .

אהבתם? שתפו את הפוסט:
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב print
Print

לפרטים נוספים
חייגו עכשיו:

או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

אולי יעניין אותך לקרוא גם על:

אנה נווה לדרמן

משקל קל זה לא קל

משקל קל-זה לא קל. על מהפך במטבח הפנימי  הסוד הגדול שרופאים ויועצי דיאטות בזק המבטיחים לכם רזון לתמיד לא מגלים הוא שהאוכל שבצלחת הוא התזונה

קרא עוד »
אנה נווה לדרמן

זה הסוד שלו

סודיות זה שם המשחק בטלפון הוא נשמע הולך ליד קירות. מדבר כמעט בלחש. מהוסס משהו. לא בטוח וכמו מגשש באפלה. לא ממוקד לגבי האם בכלל

קרא עוד »
ברוכים הבאים
אני שמחה שקפצתם לבקר באתר שלי!
אי הוודאות של המציאות שמשתנה לנו,
מביאה איתה סטרס ותחשות מעיקות.
המיינדפולנס עבורי היא שליחות ודרך חיים ובמיוחד בימים אלו, של תקופת הקורונה, אני כאן לעזור. בשיחות ועידה בזום, או בכל אפליקציה אחרת.
 
דילוג לתוכן