אבקת הקסמים - מיינדפולנס | Mindfulness | קורסים מיינדפולנס | קורס מיינדפולנס | אנה נווה לדרמן
מיינדפולנס אנה נווה לדרמן
מיינדפולנס - אנה נווה לדרמן
wheatgerm-grass-1169632_1920

אבקת הקסמים

חברים שלי החליטו להתחיל בשינוי תזונתי.בתרועות שמחה ועיניים בורקות  בישרו לי שזהו..יצאו לדרך. הם קנו ערכה לניקוי לשבועיים. אבקה שמוסיפים לה מים ושותים. המחיר-400 ש"ח. אבקת קסמים מורידה פלאק מהקיבה ועוד ניסים ונפלאות כמו למשל שיום שלם אפשר לא לאכול אחרי ששותים את האבקה הזו .

מה הבעיה פה?

  1. אין להם מושג מה בדיוק יש באבקה הזו. לאוטו שלהם בטוח לא היו מכניסים אבקה שאמרו להם שזה בעצם הדלק עליו האוטו יסע.
  2. לא נעשה תהליך של ברור אישי לגבי שאר התזונה שלהם
  3. לא נעשה שום ברור בכלל…לגבי אורח חייהם ושאר החלקים חוץ מתזונה (שינה למשל)
  4. לא נעשה שום ברור לגבי מצבם הבריאותי. אולי יגרם להם נזק?
  5. לא נאמר להם בגילוי נאות שאין תחליף לירוק הזה שבתמונה-עלים ירוקים טריים שזו העונה שלהם עכשיו. בבלנדר-שייק מ 2 בננות, 4 תמרי מג'הול, 5 עלי חסה ,3 עלי קייל. אין ניקוי טוב מזה!והמחיר? 100 ש"ח לשבועיים לכל היותר. ירוקים
  6. חשוב-מי שלוקח תרופות לדילול דם-צריך להימנע כי עלים ירוקים הם בעלי סגולה לדילול דם.
  7. ועוד הם שמחו שאמרו להם לצרוך אצות-ספירולינה, כלורלה וכו. שימו לב-יש אנשים שממש לא בריא להם לצרוך אצות. אצות מעוררות למשל את בלוטת התריס, יש אנשים המפתחים תגובה אלרגית לאצות  המצטברת ותתפרץ ביום אחד. ושלא לומר שתחשבו…מאיפה האצה מגיעה, איפה היא גדלה ומה עובר עליה עד שהגיעה לקפסולה או למצב אבקה. למשל…הרהב פעמים האצות מעופשות ומלאות מתכות.
  8. אפילו שייק טבעי באמת איננו תחליף לתזונה. שייק יכול להחליף מדי פעם ארוחה אבל בהחלט זו לא דרך חיים מומלצת ובודאי שהגוף נכנס לסטרס אם דורשים ממנו להתקיים רק על שייק אחד כל היום.

כל אבקה היא מזון מעובד ומתועש .אין אבקה בעולם שיכולה להיות תחליף לטרי הירוק ותכל'ס…אין מנוס מלקחת אחריות. אין תחליף להבנה העמוקה שכדי לשנות צריך לשנות. שינוי תזונתי הוא שינוי עמוק בהלוך הנפש. זו החלטה שמתחילים להתייחס לגוף בכבוד הראוי לו. זו החלטה שהמזון הגופני, הפיזי, המזון המנטלי והרגשי קשורים זה לזה באדיקות. ללא המצע העמוק הזה כל שינוי תזונתי יסתיים בקריסה כמו עוד דיאטה. הבטחות לקסם מהיר ומהפכה בתכסיס סודי-ישפרו עד מאד את המצב של מי שמשלמים לו מאות שקלים על אבקה מסתורית.

הציפייה להמשיך לעשות אותו דבר, באותה מוטיבציה של שינוי מהיר והתמכרות למזון מהיר (מוסיפים רק מים ..צ'יק צ'ק ו..ויש ארוחה!) ולקבל תוצאות חדשות היא ציפיה שתוצאתה תהיה אכזבה.

שינוי תזונתי הוא הרבה יותר ממה שאוכלים בצלחת..

שינוי תזונתי הוא מהפך במערכת היחסים עם האוכל ועם הגוף.זה  להכנס למרחב של הקשבה, תמיכה, כבוד לגוף במקום האבסה מצד אחד או גזירות וספירת קלוריות מהצד השני.

הבנתם שמזון מתועש  מהיר ומעובד הוא לא רצוי?אל תחליפו במזון מעובד אחר הנמכר במאות שקלים ואשר שוב אין לכם מושג מה הכנסתם לגוף. . להמיר מזון מתועש מהיר ומעובד באבקה "בריאה, זה בעצם להשאר עם אותו מנגנון המחפש קיצורי דרך ולא מכבד את הצורך של הגוף בהזנה טבעית .

השינוי צריך להתחיל מהשורש ולא משינוי ההתמכרות למזון מהיר אחר המתחפש לטבעי.

שינוי תזונתי הוא בראש ובראשונה שינוי מנטלי. החלטה שאכפת לך מהגוף שלך, שאכפת לך מחייך ומעצמך. שברצונך לשקם את מערכת היחסים עם הגוף. ומערכת יחסים זו חשוב שתהיה מושתת על אמון.

אז אל תעבדו על הגוף שלכם!! תנו לו את הדבר האמיתי.

ואם השינוי מאתגר -תעשו אותי בהדרגה. אבל בלי זיופים כמו אבקות ותחליפים למיניהם.

תגידו-אם ילד/בן זוג/חבר/ה יגידו שמבקשים מכם חיבוק ותשומת לב-תעשו מזה אבקה ותתנו להם חיבוק בשקית? האם זה יתקבל?

תנו לגוף שלכם את החיבוק ותשומת הלב האמיתיים גם אם זה יהיה לאט לאט. רק ככה תחזירו את האמון ליחסים ביניכם.

אהבתם? שתפו את הפוסט:
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב print
Print

לפרטים נוספים
חייגו עכשיו:

או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

אולי יעניין אותך לקרוא גם על:

אנה נווה לדרמן

אושר הוא לא רק נוצה קלה ברוח

במקום לחפש תיקונים בעולם החיצוני נסכים לפגוש באופן פתוח כל מצב תודעתי באשר הוא.

בכל פעם שנעשה זאת הוא ניפתח ונרגע עוד קצת. זה לא יקרה בבת אחת. הרי מצבי התודעה העוכרים הם פרי של אימון רב שנים. ועכשיו- צריך להתאמן בכוון ההפוך.

הבשורה הטובה היא שזה לא ייקח אותו מספר שנים לשינוי.

לאט לאט גם אם יופיע מצב תודעה לא מיטיב הוא יחלוף כמו ענן קליל ולבן ביום קיץ בלי להשאיר רישום.

קרא עוד »
אנה נווה לדרמן

ארוזה בצלופן

בבית קפה. כבר שעה שלא מגיעה לעשות את הדבר שלשמו הגעתי לכאן-לעבוד על הספר שאני עורכת מדעית שלו. ספר מרתק ועליו עוד יאמר הרבה.בדרך כלל

קרא עוד »
אנה נווה לדרמן

מהפך במטבח-החיים דבש

מהפך במטבח-החיים דבש מודה שהופתעתי…קבלתי הרבה פניות בעקבות הבלוג האחרון שלי "משקל קל-זה לא קל" הדן במהפך במטבח ובתזונה הרגשית. שנים רבות אני עוסקת בנושא

קרא עוד »
ברוכים הבאים
אני שמחה שקפצתם לבקר באתר שלי!
אי הוודאות של המציאות שמשתנה לנו,
מביאה איתה סטרס ותחשות מעיקות.
המיינדפולנס עבורי היא שליחות ודרך חיים ובמיוחד בימים אלו, של תקופת הקורונה, אני כאן לעזור. בשיחות ועידה בזום, או בכל אפליקציה אחרת.
 
דילוג לתוכן